Jednym z ważniejszych komponentów, decydujących o niezawodności agregatu prądotwórczego jest panel sterowania. W tym zakresie GETOR™ wyposażony jest w panele ze sterownikami czołowych producentów – w standardzie ComAp, opcjonalnie Woodward, LOVATO i inni. Agregaty GETOR™ mogą być wyposażone w każdą aplikację sterowania dostępną na rynku.

eps system agregat prądotwórczy panele sterowania

Sterowanie Ręczne [M] – sterowniki InteliLite NT MRS 10/16 – agregat prądotwórczy przeznaczony do ręcznego uruchamiania przez obsługę. Zgodnie z filozofią projektowania agregatów prądotwórczych GETOR uwzględniając elastyczność pod kątem rozbudowy – stosowany w tej aplikacji sterownik jest analogiczny jak w wersji sterowania automatycznego MRS – agregat ten (w odróżnieniu od automatycznych) nie posiada jedynie w standardzie ładowarki akumulatorów rozruchowych oraz układu podgrzewania bloku silnika Przebudowa do pełnej wersji automatycznej jest możliwa przy znacząco niższych kosztach.

Rozruch automatyczny [A] tryb MRS – sterowniki InteliLite NT MRS 10/16 – agregat prądotwórczy w tej konfiguracji posiada w standardzie ładowarkę konserwującą akumulatorów rozruchowych i układ podgrzewania bloku silnika wraz z termostatem. Agregat po ustawieniu trybu “AUT” uruchamiany jest automatycznie przy pomocy zewnętrznego styku bezpotencjałowego. To wykonanie dedykowane jest do współpracy z układami SZR w wykonaniu ATS-I oraz wszelkimi zewnętrznymi układami SZR wbudowanymi w rozdzielnię obiektu.

Rozruch Automatyczny [A] tryb AMF – sterowniki InteliLite NT AMF 20/25 – agregat prądotwórczy GETOR™ w tej konfiguracji również posiada w standardzie ładowarkę konserwującą akumulatorów rozruchowych i układu podgrzewania bloku silnika z termostatem. Ten typ aplikacji zapewnia – poza kontrolą samego agregatu – również pełną trójfazowa kontrolę parametrów sieci. Jeden sterownik, zabudowany na agregacie, zarządza całym procesem – zarówno rozruchu jak i przełączania zasilania z sieci na agregat i na sieć przy powrocie zasilania. Układ dedykowany do współpracy z układami SZR w wykonaniu ATS-E

Praca Równoległa [R] – wykonania do pracy równoległej konfigurowane są pod indywidualne wymagania danej aplikacji. Możliwa jest praca równoległa zarówno pomiędzy dwoma lub większą liczbą agregatów, jak również pomiędzy agragtami a siecią energetyczną. W zależności od złożoności aplikacji stosowane są sterowniki serii InteliCompact, InteliGen, InteliSys i inne.

Do oferowanych sterowników dostępnych jest szereg opcji dodatkowych (w niektórych sterownikach w standardzie): styki bezpotencjałowe. porty RS233 i 485 (ModBusRTU), karty Ethernet (SNMP, Modbus TCP), karty GSM, GPRS, zdalne panele, oprogramowanie do monitorowania itp.