Developer

Rezerwowe źródło energii w postaci agregatu cieszy się coraz większą popularnością zarówno firm budowlanych, jak i prywatnych użytkowników. Urządzenia te pozwalają zasilić urządzenia w przypadku zaniku zasilania z sieci energetycznej. Co więcej, agregat może pełnić funkcję głównego źródła zasilania na przykład w leśniczówkach, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony lub potrzeby jedynie tymczasowo.

Gdzie znajdzie zastosowanie agregat 1250kVA

Im większe zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym większa moc agregatu będzie nam potrzebna. Zastępcze i wydajne źródło energii znajdzie swoje zastosowanie podczas trwania prac budowlanych, aby zasilić niezbędne urządzenia. W agregat 1250kva kVA warto również się zaopatrzyć, jeżeli prowadzimy duże gospodarstwo rolne, ponieważ podczas braku zasilania z sieci niektóre urządzenia takie jak dojarki czy podajniki do paszy bez prądu przestaną działać.

Agregat powyżej 1000kVA to powinien także znaleźć się w szpitalu. Długie przerwy w dostawie energii mogą skutkować nieudzieleniem pomocy w nagłych wypadkach. Szpital jest najbardziej narażony na negatywne skutki powstałe w wyniku braku zasilania, ponieważ wielu pacjentów potrzebuje stałego dostępu do urządzeń podtrzymujących życie. Przy zakupie agregatu warto zwrócić uwagę na stabilizację napięcia, która przyda się w urządzeniach wymagających wysokiej jakości parametrów elektrycznych źródła zasilania.

Rodzaje agregatów prądotwórczych

Agregaty z uwagi na sposób zabudowy można podzielić na:
– nieobudowane – modele przeznaczone do zabudowy w pomieszczeniach, pod wiatami, w kontenerach itp.,
– obudowane wyciszone – w obudowach przeznaczonych do zamontowania na zewnątrz, odpornych na warunki atmosferyczne. Zabudowa stanowi dodatkową barierę ograniczającą hałas generowany przez pracujący zespół prądotwórczy.

– obudowane mobilne – mogą być zabudowywane na podwoziach jezdnych stanowiąc mobilne źródło energii, nie należy zapominać o wymaganej homologacji dla podwozia jezdnego w przypadku, gdy agregat prądotwórczy będzie transportowany po drogach publicznych,

Agregaty dzielą się również ze względu na pojemność silnika i rodzaj mechanizmu rozruchowego. Wśród nich znajdziemy te z zautomatyzowanym systemem zapłonu oraz z ręcznym rozruchem. Podczas wyboru agregatu nie możemy kierować się tylko ceną, ponieważ agregat agregatowi nie jest równy. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na moc urządzenia, jego wielkość, jak i hałas generowany podczas pracy.

Agregaty produkcji EPS system Sp. z o.o. cechuje niezawodność działania, wysoka kultura pracy, a także jakość wykonania. Cała seria nowoczesnych agregatów oparta jest wyposażona w elektroniczną regulację obrotów, która pozwala ograniczyć koszty eksploatacji urządzenia.

Wyposażone w nowoczesną technologię agregaty gwarantują najwyższą jakość pracy. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu możemy je wykorzystać w różnych gałęziach przemysłu, placówkach medycznych oraz gospodarstwach domowych. Urządzenia te zasilą budynki oraz infrastrukturę krytyczną podczas przerwy w dostawie prądu, przez co produkcja nie zostanie zatrzymana, a firma nie poniesie strat związanych z nieplanowanym przestojem.